Dijital Tasarım Uzmanı

1987 senesinde Hollanda Apeldoorn’da dünyaya geldim. 93 senesinde ailemle beraber Türkiye’ye yerleştim. Eğitim hayatım Türkiye’de devam ederken bir yandan tasarım çalışmalarına başladım. Eğitim hayatım boyunca hobi olarak devam eden bu tutku ilerleyen zamanlarda severek yaptığım mesleğime dönüştü.

İlk olarak 2005 senesinde Gids adlı firmada çalışma hayatına başlayarak yükselen bir grafik ve performansla; Met-aybilişim, Benseno, Mag-net, Hipermedya ve MagiClick gibi firmalarla, aşağıda görebileceğiniz Türk Telekom, Turkish Airlines, Akbank, Polisan gibi projelerde çalışarak bu sektörde 10 yılı aşkın tecrübe edindim.

Olumlu ve olumsuz birçok tecrübeyle dolu 10 senelik iş hayatım boyunca, bütün projelerde önceliğim yaratıcı işler yaparak tutkunu olduğum tasarımı hem kendi adıma hem içinde bulunduğum projeler adına daha ilerilere götürmek oldu.

Dribbble Behance – Twitter Instagram Facebook

Markalar

Çalışma Stilim

01- Brif

İlk olarak müşterinin taleplerini dinlerim eğer talepleri çok net ise göndermiş olduğu kurumsal kimlik ile çalışmalara başlarım.

02- Araştırma

Eğer müşteri tarafından tam olarak istekleri net olmadığı anda projenin rakiplerini ve bunla ile ilgili yenilik, kullanıcı deneyimi neler yapacağımı düşünüyorum.

03- Kompozisyon

Tasarım oluşturmaya başladığım öncelikle bir kompozisyon olması gerekiyor.Kullanacağım yazı fontun’dan, boşluklardan, buton stiline kadar hepsi tüm sayfalar da aynı olması gerekiyor. Responsive (Tüm cihazlarda) nasıl görüneceği, hangi problemi çözdüğümü genel olarak bir konsept çıkarmış oluyorum.

04- Düzenleme

Müşteri tarafından gelen düzenlemeleri yapıp tekrar müşterinin onayına gönderim.

05- Yayın

Tasarım olarak iş bittiğinde geri kalan süreçlerde takip edip, yayına geçtiğinde sonucu bir mutlu müşteri daha kazanmış oluyorum.